Svoje výročia si Ifjú Szivek pripomenie Jubilejným Galaprogramom už túto sobotu

06.11.2015

V sobotu, 7. novembra 2015 oslávi Tanečné divadlo Ifjú Szivek 60. výročie založenia a 15. jubileum vzniku tanečného divadla Jubilejným Galaprogramom v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava, na ktorom  spoločne so súčasným kolektívom vystúpia aj bývalí tanečníci, hudobníci a speváci súboru. Diváci môžu vidieť 7 generácií a vyše 160 súčasných a bývalých tanečníkov a spevákov z jednotlivých období uplynulých šesťdesiatich rokov Ifjú Szivek v rôznych choreografiách hneď  dvakrát -  popoludní o 16.00 hodine a večer o 19:00 hodine. 
 
Doteraz sme predali 700 lístkov, ale ešte nie je neskoro. Vstupenky sa dajú kúpiť online, alebo objednať u nás na Mostovej 8 v Bratislave. Na tento deň sa chystáme už niekoľko mesiacov. Vytlačili sme 5000 letákov a vyše 800 programových bulletinov. Bývalí členovia Ifjú Szivek trénovali týždne v rôznych časových intervaloch až do noci. Bude to veľkolepá udalosť,“ popisuje prípravu súboru vedúci úseku ekonomiky a manžmentu Konrad  Rigo.
 
Bývalá tanečnica Ifjú Szivek Judit Görözdi pridáva: „ Po prvom stretnutí sme zistili, že potrebujeme viac tréningov, ako sme plánovali. Celú jeseň sme nacvičovali niekedy aj trikrát do týždňa. Dúfame, že to dobre dopadne, veľmi nám na vystúpení záleží!"
 
Vystupujúci v sobotu odtancujú choreografie bývalých umeleckých vedúcich: Ervina Vargu, Istvána Katonu a Jozefa Kvocsáka – to všetko v réžií súčasného umeleckého vedúceho Dušana Hégliho.
 
Moderátorkou slávnostného večera bude obľúbená herečka Viki Ráková.
 
Srdečne Vás pozývame!
 
 
Tanečné divadlo Ifjú Szivek
http://www.ifjuszivek.sk/sk
 
Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk
 
 
 
19358