Tanečný kolektív Divadla Gárdonyi Géza sa predstaví v Tanečnom divadle Ifjú Szivek

07.05.2015

Jedinečná príležitosť! Tanečný kolektív egerského Divadla Gárdonyi Géza prichádza na Slovensko s výnimočnou improvizačnou choreografiou. Dňa 11. mája 2015 v Tanečnom divadle Ifjú Szivek predstaví tanečnú inscenáciu Zdravý nemocný od Moliėra.
 
Ide o unikátnu možnosť aj preto, lebo tanečníci z Divadla Gárdonyi Géza nevystupujú často v zahraničí. V Ifjú Szivek našli spoľahlivého partnera, a vzájomne tvrdia, že  spolupráca je pre obidve divadlá veľmi dôležitá.
 
“Je pre nás prioritou poskytovať pre bratislavské publikum zahraničné predstavenia na vysokej úrovni. S Divadlom Gárdonyi Géza sme vypestovali veľmi dobré vzťahy, vďaka tomu sme sa predstavili minulý a aj tento rok v maďarskom Egeri. Teraz hosťujú oni u nás,”povedal Ladislav Varsányi, riaditeľ Tanečného divadla Ifjú Szivek.
 
Podľa Zoltána Grecsa, choreografa tanečnej inscenácie Zdravý nemocný, poskytuje Moliėrova dráma vynikajúce možnosti k vytvoreniu improvizačného predstavenia, v ktorom sa práve prostriedkami tanca zdôraznia prvky situačnej, ba dokonca aj slovnej komédie. Výsledkom improvizácie na skúškach je predstavenie s definitívne ustálenou technikou.
 
Na 11. mája si môžete kúpiť lístky v sieti Ticket Portal, online na www.ticketportal.skalebo ticket@ifjuszivek.sk.
 
(Zdroj: Tanečné divadlo Ifjú Szivek)
 
 
 
TANEČNÉ DIVADLO IFJÚ SZIVEK
Súbor bol založený v roku 1955, od roku 2000 funguje ako profesionálne tanečné divadlo. Ifjú Szivek je od začiatku jednou z najvýznamnejších umeleckých dielní maďarského folklórneho hnutia a umeleckého života Maďarov na Slovensku. Jeho najväčším prínosom je prezentácia tradičnej hudobnej a tanečnej kultúry Strednej Európy ako spoločenskej hodnoty, prostredníctvom divadelných predstavení doma i v zahraničí. Choreograf kolektívu Dušan Hégli vedie umeleckú činnosť tanečného divadla už 15 rokov. Zriaďovateľom inštitúcie je Úrad vlády Slovenskej republiky.
 
 
 
Kontakt:
Andrea Brezovská
marketing manager
press@ifjuszivek.sk
www.ifjuszivek.sk
+421220474103
+421907220198
 
Tanečné divadlo Ifjú Szivek
Mostová 8, 811 02 Bratislava
 

 
17646