Úrad vlády SR podporí futbalové turnaje žiakov

12.06.2014

Za účasti futbalových družstiev žiakov do 13 rokov zo Svidníka, Sniny,  Humenného, Medzilaboriec, českej Chrudimy a poľských miest: Jaslo, Jaroslaw, Krosno a Swidnik  sa už v piatok, 13.júna 2014 začne dvojdňový I. ročník medzinárodného futbalového turnaja mladších žiakov U-13 o pohár Dušana Galisa vo Svidníku. Organizátorom bude poskytnutá účelová dotácia úradu vlády vo výške cca 3.500 Eur. Počas celého leta budú môcť  zápoliť mladí futbalisti  z viac ako 100  klubov zo Slovenska, Čiech a dokonca Talianska na 3.ročníku medzinárodného Turnaja Kraľovany Cup 2014, podporeného plánovanou dotáciou  vo výške cca 2.000 eur.  Turnaj sa začína už túto sobotu, 14.júna 2014.  Vecné ceny, medaily, poháre či sošky víťazom bude  osobne odovzdávať splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Dušan Galis. Podporený dotáciou  úradu vlády vo výške cca 4.400 eur  bude  aj ďalší turnaj: Oravský Podzámok cup 2014, ktorý sa uskutoční v dňoch 21.- 26. júna 2014. Na turnaji sa stretne viac ako 170 mladých futbalistov  zo Slovenska, Českej republiky a Poľska. Dôkazom toho, že aj dievčatá vedia hrať futbal, bude Medzinárodný futbalový turnaj dievčat U15 Orava champion masters 2014, ktorý sa začína budúcu sobotu, 21.júna 2014 v obci Oravská Jasenica za účasti Dušana Galisa. Zápolenie futbalistiek sa uskutoční s prispením plánovanej účelovej dotácie cca 2000 eur.
Podpora mládežníckeho športu je jednou zo základných úloh splnomocnenca, vyplávajúca  z jeho štatútu: „Každá ľudská činnosť je spojená s motiváciou a tu treba začať aj u našich detí.  Najprv je ich vzorom rodina, potom škola, no a na treťom, ale vôbec nie menej dôležitom mieste je štátna pomoc. Je potrebné vytvárať najmä materiálne podmienky, podporovať médiá v propagácii pozitívnych aktivít, ale podporiť aj jednotlivcov z neziskovej sféry, ktorých šport teší, baví, ale aj živí.“
Už minulý rok mesiacoch máj –jún zrealizoval úrad splnomocnenca v spolupráci s ministerstvom školstva samostatný projekt pod názvom Regionálne športové hry detí základných škôl v šiestich mestách na Slovensku. Do aktívneho pohybu sa tak zapojilo viac ako štyri tisíc detí základných škôl.
Úrad vlády SR
Sekretariát splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport
15192