Úrad vlády SR posilňuje svoj tlačový a informačný odbor

22.04.2021

Komunikačný tím premiéra a Úradu vlády SR sa v najbližších dňoch rozšíri - novou poverenou riaditeľkou tlačového a informačného odboru sa stane Simona Mikušová, ktorá v médiách pôsobí od roku 2004. Začínala v denníku SME, neskôr pracovala v televízii TA3 ako redaktorka zahraničného spravodajstva a moderátorka a posledných 9 rokov v televízii Markíza ako vedúca redakcie zahraničia Televíznych novín. Vyučuje tiež na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvovala viacero študijných a výskumných pobytov: na Laponskej univerzite vo Fínsku, v Číne v meste Huaxian, v USA na Floridskej univerzite a Virgínskej štátnej univerzite. Je autorkou monografie Teória gatekeepingu, jej vývoj a adaptácia na virtuálny svet a viacerých odborných štúdií.
 
Simona Mikušová prijatie ponuky pracovať v tejto pozícii berie po rokoch pôsobenia v médiách a na akademickej pôde ako výzvu: „Rozhodnutie viesť komunikačný tím úradu vlády a premiéra nebolo jednoduché. Som si vedomá zodpovednosti, ktorútáto pozícia prináša. Mojím cieľom je nastaviť profesionálnu a korektnú komunikáciu smerom k verejnosti a médiám. Do tímu pribudne aj hovorca premiéra, ktorého verejnosti aj médiám predstavíme čoskoro.“
 
Ďalšími členkami komunikačného tímu sa stanú Agáta Staneková a Lucia Ježeková Havlíková. Agáta Staneková má za sebou takmer 30 ročnú kariéru v médiách - pracovala pre RTVS, TA3 a Rádio Aktual.
Desať rokov pôsobila v slovenskom vysielaní BBC v Londýne a venuje sa aj prekladom a titulkovaniu filmov. Lucia Ježeková Havlíková pôsobila v médiách 10 rokov ako redaktorka spravodajstva RTVS, redaktorka a moderátorka v televízii TA3, zároveň viedla ekonomickú redakciu. Posledných 5 rokov pracovala pre Slovenskú komoru daňových poradcov ako komunikačný expert.
 
Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk
 
 
foto PosilaTIO: zľava p. Staneková, uprostred p. Mikušová a vpravo p. Ježeková Havlíková.
 
Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR
 
28458