Úspechy digitalizácie odo dnes na Rádiu Slovensko – vyhrať môžete tablet

08.08.2014

Užitočné informácie a hra v jednom! RTVS – Rádio Slovensko v spolupráci s Úradom vlády Slovenskej republiky pripravili  do letného prúdového vysielania šesť reportáží venujúcich sa digitalizácii nášho kultúrneho dedičstva. Ide o jeden z najdôležitejších a najdynamickejších  projektov OPISu, ktorého výsledky sú prospešné nielen pre odbornú verejnosť, ale pre všetkých občanov Slovenska.

Dnes popoludní o 15.50 h bude jedným z respondentov úvodnej reportáže generálny riaditeľ Sekcie operačných programov ÚV SR Norbert Molnár. Reportáž má ambíciu objektívne zhodnotiť proces digitalizácie, jeho prínosy, ale aj problémy, s ktorými sa pri jeho realizácii odborníci a kompetentní stretli.

Od pondelka 11.8.2014 do piatku 15.8.2014 o 11.36 h dopoludnia bude redaktor Michal Čabák rozvíjať túto  tému v rámci rubriky Príbeh na týždeň. Pri príprave svojich reportáží zavítal napríklad aj na moderné digitalizačné pracoviská v Slovenskej národnej knižnici v Martine či v kine Lumiér v Bratislave.  Vo svojich piatich reportážach prinesie zaujímavé poznatky, fakty a príbehy konkrétnych ľudí, odborníkov či  vedcov, ktorí každý svojím dielom prispievajú k tomu, že počet zdigitalizovaných objektov - pamiatok, kníh, publikácií, výtvarných diel a pod.  presiahol ku koncu júla tohto roku počet 1 283 784.

Okrem zaujímavých informácií sa poslucháči budú môcť zapojiť do špeciálnej hry, ktorej otázky budú súvisieť s odvysielanými reportážami. Hrá sa o päť tabletov, ktoré do súťaže venoval úrad vlády.

Prajeme príjemné počúvanie a veľa šťastia!
 
Úrad vlády SR
RO OPIS
15585