V boji s koronavírusom budú v rezorte obrany pomáhať nové prístroje

13.05.2020

Bratislava 13. mája (TASR) - V boji proti novému koronavírusu bude v rezorte obrany pomáhať nová termokamera a ďalších päť špecializovaných prístrojov. Štátu ich darovala Republiková únia zamestnávateľov. Na stredajšej tlačovej konferencii o tom informovali premiér Igor Matovič (OĽaNO), minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga. Darované prístroje využijú podľa ministra v rezortných nemocniciach a ozbrojených silách aj po skončení pandémie.

"Som veľmi rád, že aj takýmto spôsobom zamestnávatelia ukazujú, že nielen pýtajú v takejto situácii oprávnenú pomoc pre svojich zamestnancov, lebo chcú udržať pracovné miesta, ale zároveň aj pomoc ponúkli," skonštatoval premiér. Termokameru využijú podľa neho v karantenizovanej osade v Žehre.

Kiraľvarga priblížil, že termokamera dokáže zmerať teplotu hromadne, za minútu až sto prechádzajúcim ľuďom. Súčasťou daru je tiež päť generátorov vodíka a kyslíka. Pomáhať majú pri liečbe respiračných chorôb, hlavne nového koronavírusu.
27584