Vďaka podpore nórskych grantov sa v Poprade túto sobotu uskutočnia už tretie otvorené keramické dielne

01.07.2016

Prvý víkendový deň sa dá prežiť nielen oddychom, ale aj tvorivosťou. Po Sobranciach a Michalovciach nájdu už túto sobotu 2.júla 2016 od 10.00 – 18.00 hodiny na námestí sv. Egídia pri fontáne Popradčania nielen príjemné osvieženie, ale aj možnosť  vyrobiť si na hrnčiarskom kruhu či bez neho vázu, hrnček alebo misku, a zabaviť sa pri rôznych sprievodných atrakciách.  PodujatieAnnogallery Open Air – tvorivé dielne s hlinou  organizuje v rámci projektu Partnerstvo hlinou spečatené  občianske združenie ANNOGALLERY  so svojimi partnermi. Projekt sa realizuje od roku 2015 v rámci programu Cezhraničná spolupráca, ktorého správcom je Úrad vlády SR, a ktorý je financovaný z prostriedkov Finančného mechanizmu Nórska a štátnym rozpočtom SR vo výške 229 410 eur.
 
Počas realizácie projektu sa celkovo  uskutoční cca 54 rôznych iniciatív na oboch stranách spoločnej hranice: 27 tvorivých keramických dielní pre deti a znevýhodnených občanov, 3 otvorené tvorivé podujatia pre verejnosť, 2 päťdňové denné tábory pre deti, 2 divadelné hosťovania, 5 poznávacích výmenných pobytov pre deti a školy, 1 tvorivý desaťdňový pobyt pre umelcov, 12 výstav a dve konferencie.
 
Po ukončení projektu v apríli 2017 bude občianske združenie ANNOGALLERY pokračovať vo svojich aktivitách v novozriadenom kontaktnom centre v Bežovciach. Vďaka rekonštrukcii objektu a vybaveniu   tvorivej dielne technickými zariadeniami na prácu s keramikou, sklom a rôznymi výtvarnými technikami budú v centre organizované dielne, kurzy, workshopy, tvorivé pobyty umelcov tak zo Slovenska, ako aj Ukrajiny, výstavy  a iné podujatia.

Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk
www.eeagrants.sk
 
ANNOGALLERY o.z.
info@annogallery.eu
20726