Verona v letnom programe Tanečného divadla Ifjú Szivek

10.07.2015

Ifjú Szivek sa počas leta okrem Slovenska predstaví na pódiách ďalších dvoch krajín - v Maďarsku a v talianskej Verone. V zahraničí predvedú dlhoročnútvorbu Dušana Hégliho Listy s novými choreografiami, novými kostýmami a obnoveným scénickým vizuálom.
 
Letná sezóna tanečného divadla sa začala koncom júna, kedy sa súbor  prezentoval v Prievidzi na Hornonitrianskych folklórnych slávnostiach. “Tanečné divadlo sa predstavilo s programom Kukučie vajíčko, kde sme popri ľudovom tanci mali možnosť zazrieť aj fragmenty iných tanečných štýlov, ako sú hip-hop, menuet, majorette, lindi hop či flamenco. Predstavenie malo u divákov obrovský úspech, vyžiadalo si prídavok aj niekoľkonásobné standing ovation -  bolo dôstojným ukončením programov 30. ročníka Hornonitrianskych folklórnych slávností, “ napísala o Ifjú Szivek na webovej stránke Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi  Martina Ďurčeková, organizátorka festivalu.
Po desiatich rokoch sa dňa 28.júla 2015 kolektív opäť predstaví na jednom z najvýznamnejších maďarských festivalov umenia v Kapolcsi, Művészetek Völgye. Tohtoročná účasť je jedinečná   - súbor na festivale  odpremiéruje  vynovenú verziu kultovej tanečnej inscenácie Dušana Hégliho Listy. Na tomto festivale môžu diváci vidieť aj Kukučie vajíčko.

Z množstva populárnych talianskych folklórnych festivalov Ifjú Szivek prijalo pozvanie do Verony, kde sa od 13. augusta 2015 koná medzinárodný folklórny festival.  Práve toto vystúpenie bude druhou premiérou  predstavenia Listy.Z krajiny štýlu, temperamentu a emócií sa tanečníci presunú priamo do maďarského mesta Székesfehérvár na festival Kráľovské dni.
 
Ifjú Szivek
Úrad vlády SR
 
 
18251