Víťazka súťaže videospotov o pomoci eurofondov regiónom či mestám si prevzala cenu

18.12.2018

Zamestnanci odboru informovanosti a publicity Úradu vlády SR v pondelok 17.decembra 2018 odovzdali cenu víťazke  súťaže  Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2018 Márii Dirgovej z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Témou jej videospotu bol rozvoj mesta Spišská Nová Ves vďaka podpore EÚ.
 
Mária Dirgová sa tak pre Vianocami potešila z HD 4K kamery a kvalitného strihového softvéru: „Pre prihlásenie sa do súťaže ma najviac motivovala naša vysokoškolská učiteľka z katedry geografie a geológie, keďže v osnovách máme aj predmet Programovanie a projektovanie v regionálnom rozvoji. Veľmi sa teším, že som uspela.“
 
Študentov školy teda pomoc z Európskej únie, ktorá smeruje do menej rozvinutých regiónov, zaujíma priam profesionálne, aj preto sa zo školy prihlásili do súťaže rovno štyria študenti.
 
Súťaž  pre študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2018 vyhlásil Úrad vlády SR na jar tohto roku už po siedmy raz.  Okrem Márie Dirgovej sa víťazmi stali aj Nina Chorvátová z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne, ktorá so spotom: Cyklotrasa obsadila druhé miesto, ako aj Adam Spodniak z Gymnázia Boženy Slančíkovej Timravy v Lučenci, ktorý  sa so spotom: Zichyho palác Divín  umiestnil na treťom mieste. 
 
Víťazný spot si môžete pozrieť na: https://www.youtube.com/playlist?list=PLitRiTLO-fcXKb3XmLTxHkbxuGniNq5G7 .
 

Študentom ešte raz aj touto cestou blahoželáme a tešíme sa na ukážky ich tvorivosti aj v ďalšom ročníku súťaže.
 
Úrad vlády SR – odbor informovanosti a publicity
www.vlada.gov.sk
www.eufondy.sk
 
26026