Vláda rokovala na Hornom Považí

08.10.2014

Sociálno-ekonomická situácia regiónu, zabezpečovacie práce po zosuve vo Vrátnej doline či dedina pre manažérov závodu KIA. Ministri dnes opäť riešili problémy priamo v teréne, tentokrát na severozápade Slovenska.

VRV ZA

Výjazdové rokovanie vlády v Žiline.

10 miliónov eur, ktoré vláda pre tento región vyčlenila, pôjde na riešenie havarijného stavu pavilónu interného oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline, ale aj na opravy ciest, rekonštrukcie škôl či obecných úradov. Obec Terchová dostane finančné prostriedky na povodňové záchranné a zabezpečovacie práce, ktoré si vyžiadala júlová povodeň a následný zosuv pôdy vo Vrátnej doline.

Predseda vlády SR Robert Fico informoval, že vláda sumou 1,3 milióna eur podporí aj zamestnávanie mladých ľudí do 29 rokov v Žilinskom VÚC. Podľa jeho slov je dôležité, aby mladí ľudia získali prax a tým sa dokázali plnohodnotne zaradiť do pracovného procesu.

Vláda nezabudla ani na podporu športu, Žilina získa viac ako jeden milión eur na rekonštrukciu svojho zimného štadióna.

Na výjazdovom rokovaní vlády ministri rozhodli aj o dedine pre manažérov automobilky KIA, ktorú mesto za štátne peniaze postavilo v roku 2006 v Krasňanoch. Keďže Žilina patrí dlhodobo medzi najzadlženejšie mestá na Slovensku, nebola schopná vrátiť štátu pôžičku vo výške 17,5 milióna eur. Aj z tohto dôvodu prijala vláda uznesenie, podľa ktorého sa vysporiada pohľadávka voči mestu a obytný súbor v Krasňanoch prejde do vlastníctva štátu. „Žilinčania sa konečne zbavia tejto ťarchy,“ povedal primátor Igor Choma.
 
Dnešné rokovanie ministrov v Žiline bolo v poradí jedenáste výjazdové rokovanie vlády v tomto volebnom období. „Nie je nič nové na tom, že máme výjazdové rokovanie vlády. Toto je naša pracovná metóda a aj zostane pracovnou metódou až do konca tohto volebného obdobia,“ povedal Robert Fico. V novembri sa plánuje výjazdové rokovanie v Prešovskom kraji a rokovania vlády v regiónoch budú pokračovať aj na budúci rok.


127. výjazdové rokovanie vlády, tlačová konferencia16073