Zvyšovanie sociálnych odvodov sa dotkne ľudí zarábajúcich viac ako 4300 eur

17.10.2016

Od januára budúceho roka dôjde k zvýšeniu sociálnych odvodov. „Vytvára sa dojem, že sme zvýšili sociálne odvody každému, kto na Slovensku pracuje. Rozhodnutie, ktoré bolo prijaté, sa dotýka len zamestnancov, ktorí majú pravidelný mesačný príjem vyšší ako 4300 eur,“ vysvetlil predseda vlády SR Robert Fico dnes po podpise vládneho nariadenia o zvýšení minimálnej mzdy.

Zvyšovanie sociálnych odvodov sa tak dotkne približne 7000 ľudí. „Je to mimoriadne úzka skupina ľudí, ktorá nadštandardne zarába a myslíme si, že v rámci solidarity je správne, aby ľudia, ktorí majú takýto vysoký príjem, zaplatili viacej aj v rámci sociálnych odvodov,“ skonštatoval premiér. Pripomenul, že vláda prijíma aj kroky, ktoré zamestnávateľom pomáhajú - došlo k zrušeniu daňových licencií či k zníženiu dane z príjmov právnických osôb.

„Toto rozhodnutie považujem za absolútne správne a korektné a želám si, aby nespôsobovalo akékoľvek trhliny v sociálnom dialógu, ktorý považujem za mimoriadne dôležitý,“ uzavrel Robert Fico.

Vyjadrenie predsedu vlády SR Roberta Fica k zvýšeniu sociálnych odvodov21274