Dnes sa začala konferencia Jednotný digitálny trh

28.09.2015

Organizátormi jednodňovej konferencie, ktorá prebieha dnes, v pondelok  28.septembra 2015 v Hoteli Bôrik  sú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Úrad vlády SR – RO OPIS. Konferenciu otvoril   generálny riaditeľ Sekcie operačných programov úradu vlády Peter Kostolný, ktorý vyjadril presvedčenie, že   Slovensko naplno využije možnosti, ktoré prinesie jednotný digitálny trh Európskej únie a bude jeho dôstojnou súčasťou.  Prostredníctvom videohovoru sa účastníkom prihovoril aj podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, ktorý nad podujatím prevzal záštitu. Vo svojom pozdrave prítomných ubezpečil, že  jednotný digitálny trh patrí medzi hlavné priority Európskej komisie a prinesie veľa pracovných príležitostí.
 
Dnešná odborná konferencia sa tematicky zameriava na otázky týkajúce sa širokopásmového internetu, inkluzívnej esociety, elektronickej verejnej správy, digitálnych zručností, startupov, inovácií a prístupu k financovaniu. Ako hlavných rečníkov dvoch panelov privítajú účastníci konferencie  aj  významných hostí: ministra hospodárstva SR Vazila Hudáka a ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera. V rámci odborných diskusií vystúpia so svojimi príspevkami viacerí špičkoví odborníci, lídri najväčších telekomunikačných firiem, ako aj odborníci na komunikačné siete, obsah a technológie z Európskej komisie.
 
„Európa potrebuje vybudovať jednotný digitálny trh, aby ľudia a podniky mohli naplno využívať  príležitosti, ktoré nám ponúkajú internet a digitálne technológie. Slovensko má v tejto oblasti obrovský potenciál, o ktorom chceme diskutovať na našej konferencii. Chceme sa pozrieť na silné stránky Slovenska, ale aj na tie, v ktorých Slovensko potrebuje pridať. Verím, že na výrazný posun v tejto oblasti Slovensko využije aj značné zdroje, ktoré nám poskytuje Európska únia,” uviedol Dušan  Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
 
 
Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk
18902