J.-C. Juncker: Som presvedčený, že slovenské predsedníctvo v EÚ bude veľkým úspechom

30.06.2016

V predvečer oficiálneho štartu predsedníctva SR v Rade EÚ zavítalo do Bratislavy kolégium eurokomisárov. Počas slávnostného stretnutia na Bratislavskom hrade predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker vyhlásil, že stáť na čele EÚ je pre Slovensko veľkou príležitosťou. „Budete hlavným moderátorom Európy. A moderátor sa neskrýva, moderátor vedie. A to aj v témach, ktoré by mohli byť pre túto krajinu veľmi ťažké,“ uviedol v príhovore pred ministrami slovenskej vlády a kolégia.
 
20160630 - College Visit hrad
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a predseda vlády SR Robert Fico v Hudobnej sieni Bratislavského hradu.
Podľa slov predsedu vlády SR Roberta Fica sa chceme počas predsedníctva sústrediť predovšetkým na pozitívnu agendu. „Nesmieme sa báť pomenovať veci správnymi slovami, nesmieme sa báť povedať, že sú niektoré európske politiky, ktoré nenachádzajú podporu napriek celou Európou,“ dodal Robert Fico. Ambíciou slovenského predsedníctva je tiež pozitívnejšie a lepšie priblížiť agendu EÚ občanom.

Predseda vlády SR Robert Fico označil Európsku úniu za úžasný projekt. „Veľmi radi by sme sa na tento projekt sústredili. Verím, že v spolupráci medzi vládou SR a Európskou komisiou, ale aj s ďalšími inštitúciami EÚ sa nám podarí našu predstavu naplniť,“ povedal.

„Budeme v dobrej viere spolupracovať pre dobro Slovenska a pre dobro celej Európskej únie,“ prisľúbil predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Vyhlásenie predsedu EK J.-C. Junckera a predsedu vlády SR R. Fica na Bratislavskom hrade20733