Jesenná sezóna: Keď štvrtok, tak Ifjú Szivek

16.09.2015

Tento týždeň sa začína jesenná sezóna Tanečného divadla Ifjú Szivek. Sériu pravidelných predstavení v centre hlavného mesta štartujú tanečníci 17. septembra 2015. Ako prvú predstavia kultovú choreografiu Listy Dušana Hégliho.
 
“Je naším dlhoročným plánom systematizovať náš program. Tohtoročné dvojité jubileum je dobrý dôvod na to, aby sa Tanečné divadlo Ifjú Szivek stalo ozajstným divadlom,”- povedal riaditeľ Ladislav Varsányi.
 
Súbor bol založený v roku 1955, od roku 2000 funguje ako profesionálne tanečné divadlo. V uplynulých rokoch tancovali na Slovensku zhruba 950 krát, často vystupovali v Maďarsku a neraz cestovali aj do Ameriky či Austrálie.
 
Budovu divadla v centre Bratislavy postavili v 19. storočí. Trojposchodová budova v blízkosti takých významných inštitúcií ako je Slovenská filharmónia alebo Slovenské národné divadlo dlho fungovala ako hotel, až kým sa z nej nestalo sídlo Tanečného divadla Ifjú Szivek. Okrem zahraničných divadiel tu vystupovali aj medzinárodne uznaní umelci: Gábor Presser, Mique Montanaro a Parno Graszt. V septembri tohto roku sa v sídle súboru začína nová kapitola -  jesenná sezóna s pravidelným programom Ifjú Szivek.
 
Sezónu, ktorá trvá až do decembra, sme postavili na troch tanečných  inscenáciách. Okrem choreografií Listy, Vyvlastenie a Kukučie vajíčko sa u nás predstavia aj divadlá zo zahraničia. Radi privítame každého, kto sa zaujíma o umenie, tradičnú tanečnú a hudobnú kultúru a o naše divadlo. Predstavenia budeme mať vždy vo štvrtok v našom sídle na Mostovej 8. Srdečné Vás pozývame!” - povedala Réka Bartusz, manažérka predstavení Ifjú Szivek.
 
Ďalšie informácie o programe jesennej sezóny Tanečného divadla Ifjú Szivek nájdete na www.ifjuszivek.sk.
 
(Zdroj: Tanečné divadlo Ifjú Szivek)
 
TANEČNÉ DIVADLO IFJÚ SZIVEK
Súbor bol založený v roku 1955, od roku 2000 funguje ako profesionálne tanečné divadlo. Ifjú Szivek je od začiatku jednou z najvýznamnejších umeleckých dielní maďarského folklórneho hnutia a umeleckého života Maďarov na Slovensku. Jeho najväčším prínosom je prezentácia tradičnej hudobnej a tanečnej kultúry Strednej Európy ako spoločenskej hodnoty, prostredníctvom divadelných predstavení doma i v zahraničí. Choreograf kolektívu Dušan Hégli vedie umeleckú činnosť tanečného divadla už 15 rokov. Zriaďovateľom inštitúcie je Úrad vlády Slovenskej republiky.
 
Kontakt:
Andrea Brezovská
marketing manager
press@ifjuszivek.sk
www.ifjuszivek.sk
+421220474103
+421907220198
 
Tanečné divadlo Ifjú Szivek
Mostová 8, 811 02 Bratislava
18790