P. Pellegrini: Nikomu nemôžeme dovoliť spochybniť našu históriu

24.08.2019

Zlaté Moravce/Bratislava 24. augusta (TASR) - Na našu históriu nesmieme zabúdať a nemôžeme ju nikomu dovoliť spochybniť. Zdôraznil to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý si v sobotu uctil pamiatku obetí Slovenského národného povstania (SNP) pietnou spomienkou a pochodom Náučným partizánskym chodníkom Skýcov - Zlatno.

"Takto dávame najavo, ako si vážime hrdinstvo tých, ktorí bojovali za našu slobodu, ako si vážime tých, ktorí neprežili útrapy druhej svetovej vojny, a dávame jasne najavo, že my, ktorí sme dnes tu, ale aj väčšina občanov Slovenskej republiky, urobíme všetko pre to, aby sa táto zvrátená ideológia už nikdy nevrátila späť k moci," skonštatoval premiér a poďakoval sa za účasť na 31. ročníku pochodu.

Pellegrini zvlášť ocenil, že účastníkom mohli svoje osobné skúsenosti z čias SNP a vojny sprostredkovať pamätníci, ktorí za nás bojovali a ešte stále žijú. Vyzdvihol tiež to, že sa chcú zúčastniť aj na oslavách výročia Povstania v Banskej Bystrici.

"Je to 75. výročie SNP, kde ešte môžeme byť Bohu vďační, že sa ho dožili tí, ktorí za nás bojovali a ktorí sa na týchto oslavách chcú zúčastniť," zdôraznil. Podľa jeho slov ho mrzia neprajné hlasy v súvislosti s vojenskou prehliadkou v Banskej Bystrici, na ktorej sa predstaví slovenská armáda. "Je to niečo, čo patrí k našej histórii, čo patrí k našej národnej hrdosti," zdôraznil Pellegrini s tým, že nesmieme zabúdať na našu históriu a nemôžeme nikomu dovoliť ju spochybniť.

26903