Pracovný program predsedu vlády SR Petra Pellegriniho vo štvrtok 21. marca a v piatok 22. marca 2019

21.03.2019

Vo štvrtok 21. marca 2019 o 8.00 h v Národnej rade SR v Bratislave sa predseda vlády SR Peter Pellegrini zúčastní na rokovaní Výboru NR SR pre európske záležitosti, kde bude poslancov informovať o summite Európskej rady v Bruseli. Po zasadnutí výboru Peter Pellegrini odcestuje na dvojdňové zasadnutie lídrov EÚ.

Pracovný program predsedu vlády SR v Bruseli sa začne stretnutím premiérov krajín V4 s eurokomisárkou pre obchod Ceciliou Malmströmovou. Následne sa v budove Európskej rady zídu predstavitelia EÚ, hlavnou témou rokovania bude aktuálny vývoj v súvislosti s odchodom Spojeného kráľovstva z EÚ.

Okrem brexitu bude témou jarného summitu EÚ aj posilnenie európskeho hospodárskeho základu, lídri budú tiež hovoriť o zmenách klímy, nadchádzajúcom summite s Čínou, ale aj o spôsoboch boja proti dezinformáciám.

V rámci piatkového programu zasadnutia Európskej rady si jej predstavitelia pripomenú 25. výročie založenia Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP). Pri tejto príležitosti boli na summit EÚ pozvaní aj predsedovia vlád Islandu, Lichtenštajnska a Nórska, ktoré sú súčasťou EHP.
26413