Predseda vlády Eduard Heger sa stretol s veľvyslancom Svätej stolice Nicolom Girasolim

28.10.2022

Dnes, v piatok 28. októbra 2022 na Úrade vlády SR v Bratislave predseda vlády Eduard Heger po prvýkrát oficiálne prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Svätej stolice na Slovensku Monsignora Nicolu Girasolia.

Predseda vlády s novým apoštolským nunciom diskutovali o viacerých témach a spolupráci medzi štátom a cirkvou.

Premiér ocenil vynikajúce bilaterálne vzťahy medzi Slovenskou republikou a Svätou Stolicou, ktoré sa prejavili i trojdňovou návštevou svätého otca na Slovensku minulý rok v septembri. „Cirkev je dôležitá pri výchove, vzdelávaní, charite a v súčasnosti vie aj pomôcť pri zmierňovaní napätia v spoločnosti. Apoštolský nuncius je nositeľom vízie svätého otca a prichádza plný odhodlania s túžbou priblížiť Cirkev bližšie k ľuďom,“ dodal predseda vlády.

Nicola Girasoli vstúpil do diplomatických služieb Svätej stolice v roku 1985. Pôsobil na pápežských zastupiteľstvách v Indonézii a Austrálii a na apoštolských nunciatúrach v Maďarsku, Belgicku, USA a Argentíne. Ako apoštolský nuncius bol v Zambii, Malawi, Trinidade a Tobagu, Bahamách, Barbadose a Jamajke.

Pápež František vymenoval Nicola Girasoliho za apoštolského nuncia na Slovensku 2. júla 2022. Predtým pôsobil ako zástupca Svätej stolice v Peru.


Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR


29552