Predseda vlády SR Peter Pellegrini na oficiálnej návšteve Talianskej republiky

21.11.2018

Dnes, v stredu 21. novembra 2018 odcestuje predseda vlády SR Peter Pellegrini na svoju prvú oficiálnu návštevu Talianska.
 
Návšteva sa uskutočňuje na pozvanie predsedu vlády Giuseppeho Conteho. Premiéri budú okrem iného rokovať o bilaterálnych slovensko-talianskych vzťahoch vrátane spolupráce v oblasti obchodu a investícií, a o aktuálnych európskych a medzinárodnopolitických otázkach. Vzhľadom na nadchádzajúce predsedníctvo Slovenska v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktoré prevezmeme budúci rok po Taliansku, bude pozornosť zameraná aj na pokračovanie spolupráce v rámci predsedníckej Trojky OBSE. Okrem rokovania s talianskym premiérom navštívi predseda vlády SR v Ríme aj veliteľstvo námornej operácie Eunavfor Med Sophia a taktiež položí veniec na Oltár vlasti k hrobu neznámeho vojaka.
 
Prvá oficiálna návšteva predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Taliansku sa uskutoční v roku, kedy si pripomíname 25. výročie diplomatických vzťahov medzi Slovenskou republikou a Talianskou republikou a 100. výročie vzniku Československa, pri ktorom dôležitú úlohu zohralo aj Taliansko.
 
 
25825