Predseda vlády SR Peter Pellegrini na Svetovom ekonomickom fóre v Davose

25.01.2019

V dňoch 24. – 25. januára 2019 sa predseda vlády SR Peter Pellegrini zúčastní na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose, kde vystúpi na stretnutí svetových ekonomických lídrov na tému Svet v dobe globalizácie 4.0.

Témou ekonomického fóra v Davose-Klosteri bude Globalizácia 4.0: Vytváranie globálnej architektúry vo veku štvrtej priemyselnej revolúcie. Účastníci fóra budú diskutovať o novej fáze globálnej spolupráce, keďže svet vstupuje do štvrtej priemyselnej revolúcie, ktorá je formovaná neustále sa vyvíjajúcimi modernými technológiami.

Na každoročnom zasadnutí Svetového ekonomického fóra sa stretávajú zástupcovia vlád, šéfovia najvýznamnejších spoločností, lídri medzinárodných a mimovládnych organizácií, predstavitelia z oblasti kultúry, spoločnosti, inovácií, ale aj zástupcovia mladej generácie z celého sveta, ktorí diskutujú o najnaliehavejších problémoch, ktorým čelí svet a definujú priority a výzvy spoločnosti do budúcnosti.

Svetové ekonomické fórum je nezávislou medzinárodnou organizáciou pre spoluprácu verejného a súkromného sektora, ktoré bolo založené v roku 1971 profesorom ekonómie Klausom Schwabom v Ženeve.

Bližšie informácie o ekonomickom fóre, live prenosy sú dostupné tu: https://www.weforum.org/events/world-economic-forum-annual-meeting

 


26210