Robert Fico: Strana SaS je riziko pre demokraciu

13.02.2018

Strana Sloboda a solidarita zneužila moc, klamala sudcov a odpočúvala nevinných ľudí. Povedal dnes na tlačovej konferencii predseda vlády Robert Fico. „Je to škandál, ktorý nemá obdobu. Je to škandál, ktorý sa dotýka demokracie. Chcem pripomenúť a zdôrazniť, že my sme nikdy tento problém nemali. Nikto nás nemôže obviniť, že by sme robili kroky, ktoré idú proti demokracii.“

Podľa premiéra je tu hneď niekoľko dôkazov, ktoré sumárne hovoria o tom, že strana SaS predstavuje riziko pre demokraciu. Medzi tieto dôkazy patria napríklad nazeranie a kontrola hlasovacích lístkov v prípade tajnej voľby generálneho prokurátora, zmena demokratickej tajnej voľby generálneho prokurátora na nedemokratickú verejnú voľbu, prelomenie bankového tajomstva a nelegálne nazeranie na bankové účty či obmedzenie času pre opozičných poslancov v NR SR z roku 2011 a nelegálne odpočúvanie občanov, hovorcov, alebo novinárov zo strany Vojenského obranného spravodajstva za pôsobenia bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka.

„Mojou úlohou ako predsedu vlády je chrániť slobodu ľudí na Slovensku a nikdy moja vláda neurobila nič, čo by išlo proti ľuďom, proti demokratickým ústavným inštitúciám. V tomto je sila sociálnej demokracie,“ dodal predseda vlády Robert Fico. 

20180212 - Robert Fico: Strana SaS je riziko pre demokraciu23228