Trojitý úspech Tanečného divadla Ifjú Szivek

27.04.2015

Choreografiu Tanečného divadla Ifjú Szivek Kukučie vajíčko videlo za uplynulý víkend takmer 1350 divákov a ocenili ho búrlivým potleskom so záverečným standing ovation.  Tri predstavenia Kukučie vajíčko v réžii Dušana Hégliho, ktoré predviedol kolektív v divadelných sálach v Šahách, v Rimavskej Sobote a v maďarskom Salgótarjáne, sa vypredali do posledného miesta.
 
V piatok, 24. apríla si Kukučie vajíčko mohli pozrieť študenti Základnej školy Lajosa Pongrácza s vyučovacím jazykom maďarským v Šahách.
 
“Najviac ma prekvapila interaktívna časť, v ktorej tanečníci divadla zavolali deti na pódium. Na počudovanie nás všetkých sa k tancujúcim pridali aj študenti druhého stupňa,” povedala učiteľka základnej školy.
 
Tanečné divadlo sa ešte v ten deň presunulo do Rimavskej Soboty a večer predstavilo Kukučie vajíčko na XXIV. ročníku Celoslovenskej recitačnej súťaži Mihálya Tompu.
 
Sála bola vypredaná, v publiku sedeli mladé talenty, porotcovia, aj pozvaní hostia. Predstavenie sledovalo 500 divákov, ktorí ocenili umelecký výkon divadla obrovským potleskom. Záverečné číslo museli tanečníci trikrát zopakovať. Bolo to fenomenálne, som rada, že som ich kontaktovala,” poznamenala Elvira Povinská, organizátorka súťaže.
 
V sobotu 25. apríla 2015 hľadali kukučie vajíčka v choreografiách tradičného ľudového tanca milovníci divadla v maďarskom meste Salgótarján.
 
Ifjú Szivek sme pozvali na výnimočnú udalosť, ktorú sme usporiadali na počesť Medzinárodného dňa tanca. V rámci tohto galaprogramu sa predstavili tanečníci z Ifjú Szivek, bolo to presne také finále, aké sme si vysnívali,” povedal János Szabó, organizátor festivalu.
 
Kukučie vajíčko bude naďalej na repertoári tanečného divadla Ifjú Szivek, pozrieť si ho môžete najbližšie 28. mája 2015 v Dunajskej Strede na dobročinnom večeri občianskeho združenia Minorma.
 
(Zdroj: Tanečné divadlo Ifjú Szivek)
 
 
 
TANEČNÉ DIVADLO IFJÚ SZIVEK
Súbor bol založený v roku 1955, od roku 2000 funguje ako profesionálne tanečné divadlo. Ifjú Szivek je od začiatku jednou z najvýznamnejších umeleckých dielní maďarského folklórneho hnutia a umeleckého života Maďarov na Slovensku. Jeho najväčším prínosom je prezentácia tradičnej hudobnej a tanečnej kultúry Strednej Európy ako spoločenskej hodnoty prostredníctvom divadelných predstavení doma i v zahraničí. Choreograf kolektívu Dušan Hégli vedie umeleckú činnosť tanečného divadla už 15 rokov. Zriaďovateľom inštitúcie je Úrad vlády Slovenskej republiky.
 
 
 
Kontakt:
Andrea Brezovská
marketing manager
press@ifjuszivek.sk
www.ifjuszivek.sk
+421220474103
+421907220198
 
Tanečné divadlo Ifjú Szivek
Mostová 8, 811 02 Bratislava
 
Trojitý úspech Tanečného divadla Ifjú Szivek

Späť na fotogalériu
 

17549