Vláda SR rokovala online - predĺžila núdzový stav o 40 dní a opatrenia do 10.januára, dôrazne vyzýva ľudí na mimoriadnu opatrnosť

29.12.2020

Vláda SR na dnešnom online rokovaní schválila predĺženie núdzového stavu o 40 dní a protiepidemických opatrení v rámci zákazu vychádzania  do 10.1.2021.Toto predĺženie si vyžiadala aktuálna nepriaznivá situácia v súvislosti so šírením koronavírusu v SR, ako aj existencia jeho novej mutácie.  

Členovia vlády SR dnes online schválili aj nariadenie vlády, na základe ktorého bude možné povolať do nemocníc aj časť lekárov z ambulantnej sféry, primárne špecialistov. Dôvodom je aktuálna zhoršujúca sa situácia u poskytovateľov ústavnej zdravotnej staristlivosti a narastajúci počet zdravotných pracovníkov s ochorením COVID-19.      

Vláda tiež schválila nasadenie až do 1500 príslušníkov ozbrojených síl SR denne pre potreby Policajného zboru SR do spoločných hliadok na hraniciach so susednými krajinami, ako aj na zabezpečenie verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu na celom území SR.       

Vláda na dnešnom rokovaní vyhodnotila sitáciu v SR za veľmi vážnu, vyzýva ludi k mimoriadnej opatrnosti najmä počas Silvestra a zdôrazňuje, že aj oslavy príchodu nového roka je bezpečné stráviť iba v rámci vytvorených rodinných bublín. Verí, že svojím zodpovedným pristupom spoločne zabránime nekontrolovanému rozširovaniu nákazy COVID-19 v našej krajine.  

Kompletné materiály k dnešnému rokovaniu vlády: https://rokovania.gov.sk/RVL/Negotiation/1101

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR​


28224