Vyhliadková veža v Tokaji, postavená vďaka podpore Švajčiarskeho finančného mechanizmu, ocenená v súťaži Stavba roka 2015

08.04.2016

Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia počas stredajšieho galavečera udelilo prestížne ocenenia v rámci 21. ročníka celoštátnej súťaže Stavba roka 2015. Vyhliadková veža Tokaj si odniesla ocenenie v kategóriách Cena verejnosti a Cena za najlepšie architektonické riešenie, ako aj nomináciu na hlavnú cenu Stavba roka 2015.

 Veža bola postavená ako súčasť projektu TOKAJ JE LEN JEDEN, ktorý získal finančnú podporu vo výške 1 321 364 eur z Programu Švajčiarsko-slovenskej spolupráce. Národným kontaktným bodom programu je Úrad vlády Slovenskej republiky. Projekt, ktorý realizuje Združenie Tokajská vínna cesta, má za cieľ zmeniť región Tokaj na výnimočnú turistickú destináciu pre všetkých návštevníkov a dobré miesto pre život svojich občanov. Projekt efektívne zapája ľudí s nápadmi a  ľudí podnikajúcich nielen vo vinohradníctve. Podieľa sa na množstve podujatí a atrakcií, prezentuje tradície, ako aj kvalitné produkty z regiónu. Partnermi projektu sú Inštitút turizmu, Univerzita aplikovaných vied a umenia, Lucern zo Švajčiarska a Agentúra regionálneho rozvoja Košice, n.o..Ocenená Vyhliadková veža sa od svojho postavenia stala skutočnou dominantou regiónu.  

Jedenásť stavieb zaradených do súťaže posudzovala podľa predložených dokumentácií aj osobnej obhliadky osemčlenná odborná porota s medzinárodnou účasťou na čele s Petrom Černom. Ocenenia odovzdali v stredu večer v rámci otvorenia 37. ročníka veľtrhu stavebníctva Coneco a 26. ročníka veľtrhu energetickej efektívnosti Racioenergia v bratislavskej Inchebe.
 
Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk
 
Združenie Tokajská vínna cesta
www.tvc.sk
20366