Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2023 - Jedenásty ročník súťaže dospel do finále!

23.10.2023

Cesty, nemocnice, príroda, školy, cyklisti, to boli témy víťazných spotov v súťaži „Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2023“. Úrad vlády SR vyhlásil súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku 9. mája 2023 už jedenástykrát!

Súťaž bola určená študentom stredných a vysokých škôl Slovenskej republiky. Úlohou autorov bolo audiovizuálne spracovať finančnú pomoc zo štrukturálnych fondov Európskej únie v regiónoch. Mladí ľudia opäť dokázali svoju originalitu, šikovnosť, tvorivosť a ukázali veľkú dávku talentu a schopností. Do súťaže prihlásili študenti práce, v ktorých vlastným pohľadom ukázali, čo všetko sa podarilo za eurofondy v ich najbližšom okolí zmeniť k lepšiemu. So svojimi videospotmi sa prihlásilo jedenásť mladých študentov a autorov. Videospoty boli hodnotené odbornou komisiou zloženou zo zástupcov úradu vlády.

Víťazom sa stala Timea Laura Kováčová zo Súkromnej školy umeleckého priemyslu filmová v Košiciach so svojim videom na tému „Doplnková infraštruktúra pre cyklistov v meste Košice“. Študentka svojim poňatím a spracovaním najviac zaujala našu porotu.

Vzhľadom na snaživosť zapojených študentov a tiež vzhľadom na to, že ide o jedenásty ročník našej súťaže, porota sa rozhodla  oceniť až dve druhé miesta a tri tretie miesta.
Cenu za druhé miesto získali Mike Ďatko z Gymnázia Janka Francisciho - Rimavského s témou videa: „Budova urgentného príjmu“  a  Andrej Hlbočan z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne za video „Smart chodníky v Trnave“.

Tretie miesto získala Alexandra Hanková z Gymnázia Janka Francisciho - Rimavského v Levoči  so svojim spotom „Ako eurofondy pomohli môjmu mestu Dolný Kubín“,  Radoslav Krivda z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne za video „Eurofondy pomohli“ a Timotej Greguška z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne za video „Ako pomohli eurofondy obci Istebné.“
Víťazi súťaže  „Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2023“

1. miesto – Timea Laura Kováčová, Súkromná škola umeleckého priemyslu filmová, Košice, video „Doplnková infraštruktúra pre cyklistov v meste Košice“

2. miesto - Mike Ďatko, Gymnázium Janka Francisciho – Rimavského, Levoča, video „Budova urgentného príjmu“

2. miesto - Andrej Hlbočan, Obchodná akadémia, Dolný Kubín, video „Smart chodníky v Trnave“

3. miesto - Alexandra Hanková, Obchodná akadémia, Dolný Kubín, video „Ako eurofondy pomohli môjmu mestu Dolný Kubín“

3. miesto – Radoslav Krivda, Obchodná akadémia, Dolný Kubín, video „Eurofondy pomohli“

3. miesto - Timotej Greguška, Obchodná akadémia, Dolný Kubín, video „Ako pomohli eurofondy obci Istebné“
Cena YouTube za počet lajkov: Nina Kohárová, Obchodná akadémia, Dolný Kubín,  video  „Eurofondy v obci Oravský Biely Potok“

Pre víťazov sú pripravené tieto ceny:
1. miesto: Outdoorová kamera GO PRO 360
2. miesto: Reproduktor PANASONIC
3. miesto: HDD DISK
Cena YouTube za počet lajkov: Reproduktor BUXTON + fitness náramok.

Úrad vlády SR
30008