Celonárodnú očkovaciu kampaň odštartovali na Liptove E. Heger a V. Lengvarský

11.12.2021

Ivachnová 11. decembra (TASR) – Vďaka vakcinácii môžeme chrániť svoje zdravie, zdravie svojich blízkych, ale aj zdravie občanov čakajúcich na zdravotnú starostlivosť v nemocniciach, ktoré sú plné covidových pacientov. Počas odštartovania celonárodnej kampane na podporu očkovania Darujme si Vianoce v Ivachnovej v okrese Ružomberok to v sobotu povedal premiér Eduard Heger (OĽANO).
      
„Každý, kto dnes prišiel, prispel k tomu, aby Vianoce boli lepšie a aby mohla byť zdravotná starostlivosť poskytnutá pre kohokoľvek s inými diagnózami,“ zdôraznil premiér.
Ako dodal, v rámci odštartovania kampane sa v sobotu do Ivachnovej prišlo zaočkovať 62 ľudí, mnohí z nich boli prvoočkovanci. Podľa premiéra je dôležité, aby sme si takú dôveru, akú máme voči vakcínam, ktorými sa u nás očkuje roky, vybudovali aj voči vakcíne proti ochoreniu COVID-19.
      
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) ocenil aktivitu Žilinského samosprávneho kraja, ktorý prostredníctvom projektu VakciZuzka očkuje obyvateľov kraja priamo v ich obciach.
„Čím viac obyvateľov sa dá v rámci kampane zaočkovať, tým lepšie. Už pred niekoľkými mesiacmi som komunikoval, že 60-percentná zaočkovanosť by bola super. Momentálne sme na zhruba 50 percentách, ak to bude 60, budem veľmi spokojný,“ doplnil minister.
      
Podľa predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej vakcinačný tím ŽSK v rámci projektu VakciZuzka zaočkoval už takmer 10.000 obyvateľov v 200 obciach kraja. „Aj oni sú tí, ktorí prispeli k tomu, aby sme si darovali naozaj zdravšie Vianoce. Rozumnejšiu cestu ako vakcináciu nepoznáme,“ uzavrela Jurinová s tým, že do kampane sa v rámci kraja zapojilo ďalších osem vakcinačných centier.
29032