DOPLNENÉ: Vyhlásenie predsedu vlády Roberta Fica k situácii na Ukrajine

19.02.2014

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na dnešnom rokovaní vlády informoval o situácii na Ukrajine. Vláda SR je hlboko znepokojená násilím, ktoré prepuklo v uliciach Kyjeva a ktoré má za následok veľa obetí na životoch a stovky zranených ľudí.
 
Vláda SR odsudzuje všetky formy násilia a vyzýva k jeho okamžitému zastaveniu a v ďalšom období zdržaniu sa akéhokoľvek násilia. Jedinou cestou k nájdeniu ústavného východiska sú politické rokovania vlády, opozície a občianskej spoločnosti, ktoré by mali viesť k potrebným ústavným reformám a demokratickým a transparentným prezidentským voľbám.
 
Slovenská republika si praje stabilnú, demokratickú a prosperujúcu Ukrajinu. Nechceme, aby sa Ukrajina dostala do izolácie, lebo to neprospeje ani Ukrajine, ani nám. V súvislosti  s vývojom situácie u nášho suseda v krátkom čase zasadne Bezpečnostná rada SR. 
 
 
Robert Fico, predseda vlády SR

-----------------------

Aktualizované vyhlásenie k situácii na Ukrajine 

Bezpečnostná rada SR je v pohotovosti, monitorujeme našu hranicu s Ukrajinou, doteraz sme nezaznamenali žiadny pohyb migrantov, ani zvýšený počet žiadostí o víza. V prípade potreby je Slovensko pripravené reagovať na aktuálnu situáciu.
 

14388