Eduard Heger: Prácu učiteľov počas pandémie nesmierne oceňujem

30.06.2021

Predseda vlády SR Eduard Heger dnes navštívil Základnú školu Sokolíkova v bratislavskej Dúbravke, na ktorej ako dieťa sám študoval.  Prvákom slávnostne odovzdal koncoročné vysvedčenia a stretnutie so žiakmi a učiteľmi využil na to, aby sa ich spýtal, ako prežívali uplynulý náročný školský rok, počas ktorého boli školy väčšinou zatvorené a deti sa vzdelávali online formou.

„Osobný kontakt s rovesníkmi, s pani učiteľkou, s pani vychovávateľkou sa nedá ničím nahradiť. Utrpeli sociálne väzby aj samotná výučba,“ uviedol Eduard Heger.

Náročný rok to bol aj pre učiteľov, aj samotných rodičov. „Učitelia vyučovali na diaľku, pričom často mali doma aj vlastné deti, ktoré sa takisto vzdelávali len z domu. A učiteľmi sa zrazu stali aj rodičia, ktorí museli oveľa viac času venovať domácim úlohám,“ doplnil predseda vlády. „Veľmi oceňujem a ďakujem učiteľom za to, ako tento rok napriek všetkému zvládli. Vážim si, že ako pedagógovia berú svoje povolanie ako poslanie,“ zdôraznil Eduard Heger.

Premiér opätovne pripomenul, že musíme urobiť všetko pre to, aby sa na jeseň školy znova nezatvárali. „Nesmieme podceniť tretiu vlnu. Jedinou zbraňou, ktorú momentálne máme, je očkovanie. Od miery zaočkovania závisí, aká silná bude tretia vlna aj to, či deti budú môcť sedieť v laviciach alebo opäť zostanú zatvorené doma,“ podčiarkol.
28655