Heger hovoril v Budapešti so zástupcami Slovákov v Maďarsku o podpore školstva

29.06.2021

Budapešť 29. júna (TASR) - Predseda vlády SR Eduard Heger sa v utorok v Budapešti - v závere jednodňovej oficiálnej návštevy Maďarska - stretol so zástupcami slovenskej menšiny v Maďarsku. S predsedníčkou Celoštátnej slovenskej samosprávy (CSSM) Alžbetou Hollerovou Račkovou hovorili o vzdelávaní. "Myslím si, že vzdelávanie vôbec je základom rozvoja akejkoľvek spoločnosti. Ak chceme, aby aj to krajanstvo bolo v Maďarsku rozvíjané a podporované, musíme investovať do školstva," povedal Heger.
      
Podľa jeho slov sa na stretnutí so zástupcami slovenskej menšiny hovorilo o tom, akým spôsobom možno podporiť výuku a učiteľov v Maďarsku, aby žiaci mohli mať živý kontakt s rečou, ktorá nesie tradíciu národa.
      
Z predpoludňajšieho rozhovoru s maďarským premiérom Viktorom Orbánom Heger vyzdvihol tému cestovného ruchu, pričom podčiarkol potenciál prepojenia Bratislavy s Budapešťou po Dunaji. "Myslím si, že zapojením celého regiónu, vrátane Viedne či Prahy, by sme mohli ponúknuť veľmi zaujímavú destináciu na turizmus, kde by sme chceli ponúknuť prenocovanie v každej krajine, tým pádom by sme mohli všetci
28653