Marián Balázs: Socialista Kolesík sa uberá zvráteným smerom

09.09.2011

„Za iných okolností by reagovať na pána Kolesíka bolo pod úroveň, tentoraz však už treba jasne povedať, že sa uberá zvráteným smerom,“ reagoval Marián Balázs, hlavný poradca premiérky Ivety Radičovej, na dnešné slová šéfa mladých socialistov a poslanca Andreja Kolesíka, ktorý v reakcii na list starostky bratislavského Starého Mesta T.Rosovej zopakoval klamstvá strany Smer-SD o údajnom odobrení straníckeho klientelizmu. „Ak sa poslanec Kolesík chce vrátiť k podstate témy, mohol by začať napríklad tak, že občanom pripomenie návod na výber z dvoch rovnako dobrých projektov, ktorý svojho času ohlásil hlas nápadne podobný zo známej nahrávky.“

Vláda Roberta Fica pripravila Slovensko o vyše 11 mil. eur v prípade tzv. nástenkového tendra, o desiatky miliónov eur v prípade predaja emisií, o 25 mil. eur v prípade sociálnych podnikov, o 13 mil. eur v prípade propagácie Operačného programu Životné prostredie. Okrem toho napríklad v rezorte spravodlivosti zanechala dlh vyše 18 mil. eur, v rezorte zdravotníctva dlh nemocníc 150 miliónov eur, dlh VŠZP 50 miliónov eur, v rezorte dopravy celkový dlh železničných firiem takmer 1 miliarda eur atď. Naopak, vláda Ivety Radičovej za prvý rok rušením alebo prehodnotením zdedených nevýhodných zmlúv a šetrením v každom rezorte ušetrila desiatky miliónov. V júni tohto roka sa hospodárenie štátu medziročne zlepšilo o vyše 35 %.

„Pánu Kolesíkovi odporúčam, aby najbližšie vytiahol do mesta s bilboardom, na ktorom bude informovať o pravej tvári strany, ktorú v parlamente zastupuje: teda aby vytiahol tvár Roberta Fica aj s otázkami o výbere z dvoch rovnako dobrých projektov, ale aj s otázkou, kam sa podeli milióny eur, o ktoré vláda Roberta Fica pripravila Slovensko,“ dodal M.Balázs.
3972