Nové zverejňovanie štatistík v súvislosti s koronavírusom

22.04.2020

Od dnešného  dňa, stredy 22. apríla 2020, bude z iniciatívy Úradu vlády SR zverejňovať permanentný krízový štáb komplexné informácie a štatistiky týkajúce sa testovaných ľudí na ochorenie COVID-19  každý deň vrátane sviatkov či víkendov v  dopoludňajšom čase, teda o cca 10.00 hodine,  na stránke www.korona.gov.sk. Informácie tak budú mať na jednom mieste k dispozícii rovnako médiá, ako aj verejnosť, pod nadpisom: Koronavírus na Slovensku v číslach.
 
Štatistické údaje či grafy, ktoré budú k dispozícii, znamenajú aj posun v prehľadnosti  zverejňovaných informácií o pandemickej situácii v SR.

Záujemcovia na stránke nájdu tieto základné údaje a informácie:

1. celkový počet vykonaných ukončených laboratórnych testov v SR;  informáciu,  koľko výsledkov testov (aj pozitívnych, aj negatívnych)  pribudlo za predchádzajúci deň,

2. celkový počet ľudí v SR, ktorí boli pozitívne diagnostikovaní;  prírastok za predchádzajúci deň,

3. celkový počet úmrtí v SR;  prírastok v úmrtiach za predchádzajúci deň,

4. celkový počet vyliečených pacientov v SR; prírastok vyliečených pacientov  za predchádzajúci deň,

5. počet hospitalizovaných pacientov s príznakmi COVID-19  v SR celkom

6. počet hospitalizovaných pacientov s už pozitívnym testom na COVID-19. Pri tomto údaji budeme rozdeľovať  údaje o hospitalizovaných pacientoch na jednotkách intenzívnej starostlivosti a hospitalizovaných pacientov s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu.

Na webovej stránke korona.gov.sk budú zverejnené aj  počty  pozitívne diagnostifikovaných ľudí za jednotlivé kraje v dvoch základných údajoch =  počet nových infikovaných a celkový počet infikovaných v danom kraji.

Priamy preklik na www.korona.gov.sk v rubrike: Aktuálne informácie o koronavíruse nájdu aj návštevníci  oficiálnej webovej  stránky  ÚV SR www.vlada.gov.sk.

Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk


27544