Oznámenie o verejnom vypočutí kandidátov na predsedu PMÚ

21.12.2022

V stredu 21. decembra 2022 o 9.00 h sa v Zrkadlovej sále Úradu vlády SR v Bratislave uskutoční verejné vypočutie kandidátov na predsedu Protimonopolného úradu Slovenskej republiky. Otázky bude uchádzačom klásť odborná hodnotiaca komisia, zapojiť sa môže aj verejnosť.
 
Na verejnom vypočutí sa zúčastnia traja kandidáti, konkrétne Juraj Beňa, Henrich Haščák a Martin Zlocha. Zoznam kandidátov, vrátane ich životopisov a projektov je zverejnený tu: https://www.vlada.gov.sk/vyzva-na-predkladanie-navrhov-na-kandidata-na-predsedu-pmu-sr-2022/
 

Členmi odbornej hodnotiacej komisie sú: vedúci Úradu vlády SR Július Jakab, Ľudovít Goga za Národnú radu SR, Andrea Holíková za Útvar hodnoty za peniaze, Mária Machová za Najvyšší kontrolný úrad, Dominik Okenica za Ministerstvo spravodlivosti SR, Roman Prekop za Slovenskú advokátsku komoru, Katarína Rochovská za Ministerstvo hospodárstva SR, Peter Šťastný za Iniciatívu za právny štát a Daniela Zemanovičová za Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy.
 
Verejné vypočutie bude možné sledovať naživo na FB profile Úradu vlády SR, verejnosť bude môcť klásť otázky aj prostredníctvom aplikácie Slido.
FB profil Úradu vlády SR: https://sk-sk.facebook.com/UradVladySR/
 
 
Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR

29623