Poznáme víťazov súťaže Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2021

10.12.2021

Už po deviaty raz mohli študenti cez videospoty ukázať svoj talent v súťaži „Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2021".  Ich úlohou bolo originálnym pohľadom aj spracovaním ukázať, ako eurofondy pomohli regiónu, v ktorom žijú. 

Súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl vyhlásil Úrad vlády SR na Deň Európy v máji tohto roku. Študenti v prihlásených prácach ukázali, čo všetko sa podarilo za eurofondy v ich okolí zmeniť: centrá miest, cyklochodníky, kultúrne domy, čističky odpadových vôd či záchytné parkoviská. Videospoty hodnotila odborná komisia, hlavnými kritériami boli uchopenie témy, tvorivosť, originalita, spracovanie a inovatívnosť.

Tohtoročnými víťazmi sa stali:
1. miesto: Margita Hüberová z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine: Eurofondy v Turci – 39 bodov.
2. miesto: Romana Kordíková z Fakulty prírodných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici: Ako pomohli eurofondy mestu Tisovec - 35 bodov.
3. miesto: Petra Borošová z Fakulty prírodných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici: Ako pomohli eurofondy mestu Zvolen – 34  bodov.

Cenu verejnosti získal spot rovnako spot Petry Borošovej z Fakulty prírodných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici: Ako pomohli eurofondy mestu Zvolen.

Víťazí získajú hodnotné ceny, za 1. miesto inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit 2 Black, za 2. miesto: externý harddisk A-DATA HD720 2,5" 1TB a za 3. miesto inteligentný náramok Xiaomi Mi Band 2 Black.
Víťazné spoty môžete vidieť na: https://www.youtube.com/watch?v=UxC3zEWWNJE&list=PLitRiTLO-fcW-8eqKDwSXYrg_s-Zcx0gf

29026