Predseda vlády na návšteve Helsínk, Prahy, Tallinu a Rzeszówa

09.11.2022

Zajtra, v stredu 9. novembra 2022 odcestuje predseda vlády SR Eduard Heger na zahraničnú pracovnú cestu do Fínska, Českej republiky, Poľska a Estónska.

V stredu sa predseda vlády v poľskom meste Rzeszów zúčastní na spoločnom vojenskom cvičení vojakov V4 + USA a Veľkej Británie pod názvom Puma 22. Následne odletí do Helsínk, kde navštívi fínsku národnú agentúru pre vzdelávanie a s jej predstaviteľmi bude diskutovať o reforme vzdelávania, ale aj o prevencii radikalizácie na školách. 

Vo štvrtok sa v Helsinkách stretne s prezidentom krajiny Saulim Niinistöm, s fínskou premiérkou Sannou Marinovou bude rokovať o aktuálnej situácii v Európe, hybridných hrozbách a energetike. V hlavnom meste Fínska Eduard Heger navštívi  Helsinskú univerzitu a Aalto univerzitu, ktorá vznikla v roku 2010  spojením troch univerzít a má povesť inovatívnej a excelentnej univerzity vo svete.

V piatok 11. novembra sa v Prahe Eduard Heger stretne s predsedom vlády ČR Petrom Fialom. V rámci programu spolu položia vence k pamätníku československých legionárov pri príležitosti medzinárodného dňa vojnových veteránov a potom sa spoločne zúčastnia na Európskom jadrovom fóre.

Slovenský premiér sa následne presunie do Tallinu, kde sa stretne s estónskou premiérkou Kajou Kallasovou. Rokovať budú o bilaterálnej spolupráci, ale aj o aktuálnej Ruskej agresii na Ukrajine, hybridných hrozbách a energetickej bezpečnosti. V hlavnom meste Estónska premiér navštívi aj e-Estonia Briefing Centre, ktoré propaguje estónsky prístup k digitalizácií služieb. 

Na Slovensko sa predseda vlády SR Eduard Heger vráti v piatok večer.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

29561