Predseda vlády prijal veľvyslancov Spojených štátov amerických a Ruskej federácie

30.11.2023

Dnes, vo štvrtok 30. novembra 2023 na Úrade vlády SR v Bratislave prijal predseda vlády SR Robert Fico veľvyslanca Spojených štátov amerických v SR Gautama Ranu a veľvyslanca Ruskej federácie v SR Igora Bratčikova.

„Predostrel som im môj pohľad na vývoj slovensko-amerických a slovensko-ruských vzťahov. Slovenská republiky je členským štátom EÚ a NATO, čo prirodzene ovplyvňuje naše zahranično-politické priority. Na druhej strane nás to nemôže obmedzovať v suverénnych postojoch, ktoré nie sú vždy v súlade s politikou jedného jediného správneho názoru presadzovaného v Európskej únii. Prioritou zahraničnej politiky, ktorú mienim realizovať, je ochrana a presadzovanie slovenských národno-štátnych záujmov, medzi ktoré patrí podpora mierových iniciatív a nie vojny na Ukrajine,“ uviedol predseda vlády.

Premiér obidvom veľvyslancom priblížil slovenské vnútroštátne priority, ako aj svoj pohľad na vojnu na Ukrajine, kde doteraz nastavená stratégia EÚ a USA zjavne zlyháva. „Slovensko má rovnako povinnosť pripravovať sa na obdobie po skončení vojny na Ukrajine a na štandardizáciu slovensko-ruských vzťahov,“ dodal Robert Fico.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

30079