Predseda vlády sa stretol s misiou poslancov Európskeho parlamentu

22.09.2021

Predseda vlády SR Eduard Heger dnes, v stredu 22. septembra 2021 prijal na Úrade vlády SR členov Monitorovacej skupiny Európskeho parlamentu pre demokraciu, právny štát a základné práva. Na stretnutí sa zúčastnil aj minister vnútra SR Roman Mikulec, ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková a ministerka kultúry SR Natália Milanová.
 
Ako uviedol predseda vlády, bola to konštruktívna diskusia a skupina pod vedením  predsedníčky Sophie in 't Veldovej sa zaujímala o súčasnú situáciu na Slovensku a o to, aké kroky chce slovenská vláda podniknúť. „Oceňujem ich prítomnosť na Slovensku, pretože s nimi môžeme viesť diskusiu o právnom štáte v kontexte udalostí, ktoré sa na Slovensku stali. Zároveň ďakujem za podporu,“ povedal predseda vlády a dodal, že predsedníčka Sophie in 't Veldová vyjadrila osobné presvedčenie, že keď Slovensko bude pokračovať na tejto ceste, môže sa stať príkladom pre celú Európu. „Dobieha nás minulosť, verím, že stále máme dosť ľudí, ktorí chcú žiť v slušnej krajine,“ dodal premiér.
 
Jednou z tém na stretnutí bola aj ochrana novinárov. „Musíme obnoviť úctu k novinárskej profesii a pracovať na ich väčšej ochrane,“ uviedol premiér Eduard Heger.
 
Posielame ilustračné zábery zo stretnutia.
Video: https://we.tl/t-cVb577gabV 
Foto: https://bit.ly/3zqrqnq
 
 
S pozdravom
Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR 

 


28849