Predseda vlády SR Eduard Heger na konferencii GLOBSEC 2022

02.06.2022

Vo štvrtok 2. júna a v piatok 3. júna 2022 sa predseda vlády SR Eduard Heger zúčastní na bezpečnostnej konferencii GLOBSEC 2022 Bratislava Forum, hlavnou témou tohto ročníka je „budovanie odolnosti v rozdelenom svete“. Predstavitelia delegácií z celého sveta budú v Bratislave diskutovať o podpore pre Ukrajinu, ako aj o zvýšení odolnosti Európy v novej geopolitickej realite, či už ide o energetickú bezpečnosť, zdravotníctvo alebo kybernetiku a technológie.

Premiér Eduard Heger sa zúčastní na úvodnom bloku konferencie, počas ktorého sa delegátom prihovorí ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský. Predseda vlády SR bude tiež diskutovať na paneloch pod názvom „I hate to Say I Told You So: The reality of Security of the Eastern Border“ a „Burning the Breadbasket“.

V rámci konferencie Globsec premiér absolvuje viacero bilaterálnych stretnutí. Hovoriť bude napríklad s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou či ministrom zahraničných vecí Vatikánu Paulom Gallagherom. Stretne sa tiež s rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom, predsedom vlády Lotyšska Artursom Krišjānisom Kariņšom, predsedom vlády Bulharska Kirilom Petkovom, ale aj s líderkou bieloruskej opozície Sviatlanou Cichanovskou či generálnym riaditeľom Svetovej zdravotníckej organizácie Tedrosom Ghebreyesusom.

Upozornenie: Na mediálne pokrývanie podujatia je potrebná akreditácia priamo u organizátorov konferencie GLOBSEC 2022 Bratislava Forum.

Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR

29355