Predseda vlády SR Eduard Heger podporil Deň narcisov

11.06.2021

Už viac ako rok je náš život poznačený pandémiou covid-19. Žiaľ, onkologické ochorenia si nezobrali prestávku, a preto sa aj tento rok uskutočnila charitatívna zbierka Deň narcisov, hoci bez tradičných dobrovoľníkov v uliciach. Do zbierky sa zapojili aj zamestnanci úradu vlády, ku ktorým sa pridal premiér Eduard Heger a podporil tak 25. ročník jedinečnej charitatívnej zbierky Ligy proti rakovine.

„Deň narcisov sa pre ľudí na Slovensku stal tradíciou a symbolom solidarity s onkologickými pacientmi. Po minulé roky sme vždy na jeden deň celé Slovensko žili pre správnu vec, aby sme pomohli našim občanom, ktorí to potrebujú. Máloktorá verejno-prospešná zbierka má takú silnú atmosféru ako Deň narcisov," povedal predseda vlády Eduard Heger, ktorý sa na Úrade vlády SR dnes stretol s výkonnou riaditeľkou Ligy proti rakovine Evou Kováčovou.

Premiér sa poďakoval Lige proti rakovine za obetavú prácu a pomoc, ktorú poskytujú chorým pacientom a ich blízkym. „Rovnako ďakujem každému jednému z vás, kto si nájde cestu a prispeje na pomoc onkologickým pacientom. Lebo Deň narcisov nemôže mať pauzu,“ dodal predseda vlády.

Išlo o historicky prvé stretnutie predstaviteľov Ligy proti rakovine s predsedom vlády SR na pôde úradu vlády. „Dvere na úrade budete mať vždy otvorené a budem vám pomáhať nielen ako občan, ale aj ako predseda vlády,“ povedal premiér Eduard Heger.

Liga proti rakovine už tridsať rokov pomáha na Slovensku onkologickým pacientom. Tento rok im môžeme pomôcť napríklad cez sms alebo online. Bližšie informácie o podpore: https://www.dennarcisov.sk/

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR
28613