Predseda vlády SR Eduard Heger sa stretol s eurokomisárkou pre súdržnosť a reformy Elisou Ferreirovou

28.06.2021

Dnes, v pondelok 28. júna 2021 na Úrade vlády SR sa predseda vlády SR Eduard Heger  stretol s komisárkou Európskej komisie pre súdržnosť a reformy Elisou Ferreirovou. „Programové obdobie 2021 – 2027 a Plán obnovy sú obrovskou príležitosťou posunúť Slovenskú republiku vpred. Finančné prostriedky z tohto balíka chceme použiť čo najefektívnejšie a nepremrhať ani jedno euro,“ povedal premiér Eduard Heger.

Počas stretnutia premiér s eurokomisárkou hovorili aj o nedostatočnom čerpaní finančných prostriedkov z fondov EÚ. „Nechceme byť trestaní za chyby predchádzajúcich vlád, vláda pod mojím vedením chce eurofondy čerpať rýchlo a efektívne,“ zdôraznil Eduard Heger.

Podľa eurokomisárky Elisy Ferreirovej je pre ďalší rozvoj Slovenska potrebný permanentný dialóg. „Máte veľký potenciál, nielen geografický, ale aj industriálny a kultúrny. Blízkosť Viedne, ale aj ostatných európskych miest je príležitosťou pre rozvoj,“ skonštatovala.

Na stretnutí s eurokomisárkou sa zúčastnila aj podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.

 

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR
28645