Predseda vlády SR Eduard Heger sa stretol s predstaviteľmi Jednoty dôchodcov Slovenska

06.07.2021

Dnes, v utorok 6. júla 2021 na Úrade vlády SR sa predseda vlády SR Eduard Heger stretol s predstaviteľmi Jednoty dôchodcov Slovenska. Išlo o ďalšie stretnutie zo série okrúhlych stolov, počas ktorých sa premiér stretáva so zástupcami rôznych združení a organizácií.

Zástupcovia dôchodcov s premiérom diskutovali o problémoch, ktoré trápia seniorov, napríklad o nedostatkoch v zdravotnej a sociálnej starostlivosti, hovorili aj o aktuálnej epidemiologickej situácii a očkovaní.

„Vaša organizácia pomáha dôchodcom po celom Slovensku. Dúfam, že pomalými krokmi podporíme zlepšenie života seniorov,“ povedal predseda vlády Eduard Heger.

Premiér poďakoval  predstaviteľom jednoty dôchodcov za ich pomoc počas pandémie, keď vysvetľovali dôchodcom dôležitosť opatrení a taktiež ocenil ich snahu o šírenia povedomia ohľadne očkovania. „Len očkovaním môžeme vyhrať nad pandémiou a pre seniorov je očkovanie životne dôležité,“ povedal Eduard Heger.

Na Slovensku je približne 1,4 milióna dôchodcov. Jednota dôchodcov Slovenska je občianske združenie s 30 ročnou históriou a s 1200 základnými organizáciami po celom Slovensku.


Pripájame ilustračné zábery zo stretnutia.
Foto: https://collect.wetransfer.com/board/siokcdholnrsqc05b20210706123819/latest


Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR
28666