Predseda vlády SR Eduard Heger si pripomenul Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

27.01.2022

Predseda vlády SR Eduard Heger si spoločne s predsedom vlády Holandského kráľovstva Markom Ruttem uctil Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu položením kytice pri Pamätníku holokaustu na Rybnom námestí v Bratislave.

„Cítim zármutok nad stratou tisícov ľudských životov, ktoré násilne vyhasli pre zlobu a nenávisť. Zároveň však mám veľký rešpekt pred odvahou ľudí, ktorí zachraňovali prenasledovaných aj pod hrozbou smrti. Nesmieme zabudnúť na minulosť a musíme si pripomínať pamiatku tých, ktorí zomreli kvôli nenávisti a zlobe. Preto k akýmkoľvek prejavom nenávisti nemôžeme byť ľahostajní. Násilie a nenávisť nemajú miesto v spoločnosti,“ povedal predseda vlády.

Premiér Eduard Heger dnes navštívil aj výstavu na Bratislavskom hrade pod názvom Nad rámec povinností. Venovaná je diplomatom, ktorí za pomoc Židom počas II. svetovej vojny získali ocenenie Spravodliví medzi národmi.
Výstavu vytvorilo Ministerstvo zahraničných vecí štátu Izrael v spolupráci so zamestnancami Pamätníka Jad Vašem v Jeruzaleme. Výstavu prinieslo na Slovensko Múzeum holokaustu v Seredi v spolupráci s Veľvyslanectvom štátu Izrael.

S pozdravom

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR
29099