Premiér Ódor apeloval na krajanov v Izraeli, aby kontaktovali veľvyslanectvo SR

10.10.2023

Bratislava 10. októbra (TASR) - Predseda vlády Ľudovít Ódor apeloval na slovenských občanov v Izraeli, aby kontaktovali veľvyslanectvo SR, ak to ešte neurobili. V stanovisku, ktoré TASR poskytol jeho hovorca Peter Majer, uviedol, že vládny špeciál je pripravený na ich repatriáciu.

"Máme pripravený vládny špeciál a v prípade, ak sa naši občania nevedia dostať domov iným spôsobom, vypravíme ho aj viackrát - podľa toho, ako to bude potrebné. Prosím, ak ste to doteraz neurobili, skontaktujte sa s naším veľvyslanectvom v Izraeli, aby mali prehľad - a teda aj my - koľkí z vás potrebujú pomoc," uviedol premiér.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR už oznámilo, že Slovensko v stredu (11. 10.) vyšle vládny letecký špeciál na repatriáciu Slovákov z izraelského Tel Avivu. Dohodli sa na tom ministerstvo vnútra a slovenská diplomacia, s tým, že prioritu budú mať zraniteľné osoby. Vládny špeciál Airbus A319 OM-BYK s kapacitou 89 miest odletí z Bratislavy v skorých ranných hodinách.

29984