Premiér: Uznanie nezávislosti separatistických republík je len podpora násilia

22.02.2022

 Bratislava 21. februára (TASR) - Uznanie nezávislosti separatistických republík, tzv. Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky, je len podpora násilia a nenávisti. Na sociálnej sieti to uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO) v reakcii na prejav ruského prezidenta Vladimíra Putina.
      
"Po anexii Krymu Rusko pokračuje v praktikách, ktoré nevedú ani k mieru, ani k prosperite, ani k dobrému spolunažívaniu Ukrajincov a Rusov," uviedol predseda vlády. Uznaním separatistických republík budú podľa Hegera trpieť obyčajní ľudia.
      
Premiér si váži rozvážny postoj Ukrajiny, "ktorá sa snaží nedávať ruskému imperializmu zámienku na inváziu". Tým podľa neho chráni životy Ukrajincov aj Rusov.
      
Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok oznámil, že sa rozhodol okamžite uznať Doneckú ľudovú republiku (DĽR) a Luhanskú ľudovú republiku (LĽR) ako nezávislé štáty. Uznanie suverenity a nezávislosti DĽR a LĽR označil za potrebné. Putin už podpísal výnosy s obomi samozvanými proruskými republikami nachádzajúcimi sa ukrajinskom Donbase.
29152