Premiér vyzval ľudí, aby nepodliehali dezinformáciám a zachovali pokoj

24.02.2022

 Bratislava 24. februára (TASR) – Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) vyzval ľudí, aby nepodliehali dezinformáciám a zachovali pokoj a chladnú hlavu. Uviedol to po štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR. Povedal, že naše ozbrojené sily a polícia aj v tejto výnimočnej situácii budú zabezpečovať kontrolovaný prechod hraníc a ľudia utekajúci pred vojnou u nás dostanú potrebné zázemie.
     
"Dá sa takmer s istotou predpokladať, že ruská agresia vyženie z krajiny mnohých Ukrajincov, majme pre nich súcit a pochopenie," uviedol Heger. Podľa neho tí, ktorí utekajú pred vojnou, si podľa medzinárodných zákonov zaslúžia našu pomoc. "Slovenská republika bude princípy ľudskosti a solidarity zodpovedne plniť, presne tak, ako ich plnili iní, keď naši rodičia či prarodičia utekali pred vojnou a inváziou z našej krajiny," povedal.
      
Heger uviedol, že je potrebné v tejto náročnej situácii nenechať sa vyprovokovať a nepodliehať dezinformáciám. "Prosím, zomknime sa. Pre našu bezpečnosť a pre zabezpečenie mieru na Ukrajine a v Európe," dodal.
      
Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok v skorých ranných hodinách oznámil, že rozhodol o uskutočnení špeciálnej vojenskej operácie vo východnej časti Ukrajiny. Ruské jednotky zaútočili na viacerých miestach na ukrajinskom území.
29165