Príspevok na školy v prírode a na lyžiarske kurzy - splnené

09.11.2015

Ôsme splnené opatrenie z 2. vládneho balíčka – príspevok na školy v prírode a na lyžiarske kurzy pomôže rodinám, dá deťom možnosť stráviť čas na čerstvom vzduchu a okrem toho podporí aj cestovný ruch na Slovensku. V areáli Školy v prírode Dobrá Voda to dnes oznámil predseda vlády SR Robert Fico spolu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Jurajom Draxlerom.
 
20151109 - Dobra Voda 1
Premiér Robert Fico a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler na Dobrej Vode, kde oznámili ďalšie splnené opatrenie z druhého vládneho balíčka pre ľudí.
O príspevok je obrovský záujem. „Prihlásilo sa nám celkovo 155 tisíc žiakov,“ spresnil Robert Fico. Príspevok na školu v prírode bude 100 eur, na lyžiarsky kurz až 150 eur, čo môže pokryť náklady na pobyt bez toho, aby to museli spolufinancovať rodičia. „Teší ma, že aj rodičia, ktorí si normálne nemôžu dovoliť poslať dieťa na lyžiarsky kurz alebo školu v prírode, budú takúto možnosť mať,“ skonštatoval premiér.
 
Ďalší pozitívny efekt je podpora cestovného ruchu, pretože žiaci budú ubytovaní predovšetkým v malých hoteloch a penziónoch. „Uvedomme si, že lyžiarske zájazdy alebo školy v prírode trvajú 5 dní. Ak to vynásobíme, je to 800 000 prenocovaní, ktoré budú zafinancované zo strany štátu,“ objasnil Robert Fico.
 
Predseda vlády je presvedčený, že školy tieto prostriedky využijú maximálne efektívne. Zástupcov škôl vyzval, aby tieto pobyty organizovali v časoch mimo prázdnin a sviatkov, pretože rekreačné zariadenia vtedy nemajú obsadené kapacity a práve školské pobyty im pomôžu pokryť aj túto časť sezóny.
 
Náklady na toto opatrenie sú 20 miliónov eur.
 

Brífing predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra školstva SR Juraja Draxlera - príspevok na školy v prírode a na lyžiarske kurzy19385