Spoločné zasadnutie členov vlád Slovenskej republiky a Českej republiky v Trenčíne

03.04.2023

V pondelok 3. apríla 2023 o 12.00 h sa v Trenčíne uskutoční ďalšie zo série spoločných zasadnutí členov vlád Slovenskej republiky a Českej republiky. Predsedovia vlád a ministri budú v rámci vzájomných konzultácií hovoriť o vojne na Ukrajine, obrannej spolupráci, cezhraničnej spolupráci, o podpore konkurencieschopnosti našich ekonomík, energetike, ale aj o budúcnosti regionálnej spolupráce.

Na stretnutí sa za slovenskú stranu zúčastní predseda vlády Eduard Heger, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, minister obrany Jaroslav Naď, minister spravodlivosti Viliam Karas, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer, minister školstva, vedy, výskumu a športu Ján Horecký a minister hospodárstva Karel Hirman.

Českú stranu bude reprezentovať predseda vlády Petr Fiala, podpredseda vlády pre digitalizáciu a minister pre miestny rozvoj Ivan Bartoš, ministerka obrany Jana Černochová, minister spravodlivosti Pavel Blažek, minister zahraničných vecí Jan Lipavský, minister školstva, mládeže a telovýchovy Vladimír Balaš a námestník ministra priemyslu a obchodu Petr Třešňák.

Spoločné zasadnutia vlád Slovenskej a Českej republiky sa konajú od roku 2012 a sú vyjadrením nadštandardných vzájomných vzťahov medzi našimi krajinami. Mottom tohtoročného zasadnutia je „30 rokov a stále spolu“.

Upozornenie:
Podujatie je prístupné len pre vopred akreditované médiá.

S pozdravom
Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR


29735