SPOLUPRÁCA JE NEVYHNUTNOSŤOU, NIE VOĽBOU

17.02.2021

Skonštatoval predseda vlády SR Igor Matovič na stretnutí predsedov vlád Vyšehradskej štvorky, ktorá sa uskutočnila dnes v poľskom Krakove pri príležitosti pripomenutia si 30. výročia existencie tohto formátu.
 
Predsedovia vlád krajín V4 spolu s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom diskutovali o mnohých európskych témach, z toho najviac času venovali tej najnaliehavejšej, ktorou je pandémia koronavírusu. Práve tá vyžaduje úzku spoluprácu a veľakrát aj podanie "pomocnej ruky". Aktuálne je pre všetkých lídrov absolútnou prioritou očkovanie. Neopomenuli ale ani oblasť vonkajších vzťahov a s ňou súvisiacu situáciu za hranicami Únie.
 
Igor Matovič tiež poďakoval za podporu krajín V4 pri začleňovaní Slovenska do zjednotenej Európy, cesta do ktorej sa pre nás koncom 90. rokov skomplikovala a pripomenul, že našou úlohou je teraz pracovať pre dobro všetkých členských krajín EÚ.
 
Stretnutie na kráľovskom hrade Wawel v Krakove prinieslo aj inšpirácie v zapájaní sa mladých ľudí do kreatívneho priemyslu v regióne tak, aby práve mladí ľudia vytvárali prostredie, v ktorom budú radi žiť: "Umožnime mladým chlapcom a dievčatám snívať svoje sny," uzavrel premiér I. Matovič.
28313