V materských školách vzniknú ďalšie nové miesta pre deti

22.10.2015

Spolu s opatrením z prvého vládneho balíčka vznikne v predškolských zariadeniach 5000 miest pre deti a v týchto rozšírených kapacitách nájde uplatnenie približne 500 ďalších učiteľov.
 
20151022 - Rovinka 1
Ďalšie splnené opatrenie - 5 miliónov eur určených na ďalšie rozšírenie kapacít materských škôl.
V máji tohto roka ohlásil predseda vlády SR Robert Fico spolu s ministrom školstva Jurajom Draxlerom výzvu pre mestá a obce, ktoré mohli žiadať o dotáciu na rozšírenie kapacít materských škôl. „Tento prvý projekt sa ukázal ako mimoriadne úspešný, záujem o dotáciu bol obrovský, “ skonštatoval Robert Fico. Za vyčlenených 10 miliónov eur bolo vytvorených viac ako 3600 miest pre deti a približne 370 pracovných príležitostí pre učiteľov. Nie všetky žiadosti však mohli byť schválené, preto bolo ďalšie rozširovanie kapacít materských škôl zaradené aj do druhého vládneho balíčka.

Od dnes môžu úspešní žiadatelia začať s rekonštrukciou či prístavbou objektov materských škôl. Na tlačovej konferencii v obci Rovinka to oznámil premiér Robert Fico spolu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Jurajom Draxlerom. Ako splnené tak mohol označiť už šieste opatrenie z druhého vládneho balíčka pre ľudí. Materská škola v Rovinke, ktorá je jedným z úspešných žiadateľov, z dotácie získa 160 000 eur, vďaka ktorým vytvorí 2 nové triedy pre asi päťdesiatku detí.
 
20151022 - Rovinka 2
Predseda vlády SR Robert Fico v MŠ v Rovinke oznámil, že vďaka vládnym sociálnym balíčkom vznikne 5000 nových miest pre deti v predškolských zariadeniach a vytvorí sa 500 nových pracovných príležitostí pre učiteľov.
„Máme jasný plán – do roku 2020 by sme chceli, aby 95 % všetkých detí vo veku 4 alebo 5 rokov malo možnosť chodiť do materskej školy a aby dostali základnú predprípravu pred vstupom na základnú školu,“ objasnil predseda vlády SR Robert Fico. 

Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra školstva SR Juraja Draxlera - rozšírenie kapacít materských škôl19211