Vedúci Úradu vlády SR Július Jakab si uctil pamiatku kardinála Jozefa Tomka

11.08.2022

Telesné pozostatky zosnulého kardinála Jozefa Tomka priviezol dnes popoludní na Slovensko vládny špeciál. Na bratislavskom letisku M. R. Štefánika mu vzdal úctu aj vedúci Úradu vlády SR Július Jakab.

„Kardinál Jozef Tomko bol významnou osobnosťou. Napriek tomu, že takmer celý život pôsobil vo Vatikáne, nikdy nezabudol na svoje korene a veľkou mierou sa zaslúžil o duchovný aj medzinárodný rozvoj Slovenska. Kardinála Jozefa Tomka máme na Slovensku vo veľkej úcte, preto sme chceli, aby jeho posledná cesta mala dôstojný priebeh. Do Ríma bol vyslaný letecký vládny špeciál, ktorý priviezol telesné pozostatky kardinála Tomka domov na Slovensko. Úrad vlády SR v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska participuje aj na samotných rozlúčkových podujatiach na Letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave či v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach,“ uviedol Július Jakab.

Z iniciatívy predsedu vlády SR Eduarda Hegera je pri podujatiach nastúpená Čestná stráž Ozbrojených síl SR a do jednotlivých rozlúčkových podujatí boli zakomponované vybrané prvky štátneho pohrebu.
29421