Výstava „Točenô“ na Úrade vlády SR

14.09.2011

Autorská výstava dizajnéra Michala Hanulu pod názvom „Točenô“ je ďalšou ukážkou z tvorby umelcov, ktorých v tomto roku predstavuje ÚĽUV vo vestibule historickej budovy Úradu vlády SR.  Mladý ružomberský tvorca Michal Hanula je jedným z najlepších súčasných slovenských remeselných dizajnérov spolupracujúcich s ÚĽUV-om.

Autor vo svojej tvorbe využíva tradičné remeselné postupy, ale nezabúda na moderné prvky a trendy v interiérovom dizajne. Pri tvorbe úžitkových i dekoratívnych predmetov pracuje s drevom, kovom i plastom.  Jeho zmysel pre experiment dokladá aj záujem o neobvyklé kombinácie s drevom,  napríklad  v sérii svorových dóz doplnených neónovým plastovým detailom.

Mgr. art. Michal Hanula je absolventom Školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici, v rokoch 1999 - 2005  študoval na Katedre dizajnu na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku. Autor získal viacero ocenení a uznaní v oblasti úžitkového výtvarníctva a dizajnu.

Na vernisáži výstavy „Točenô“ na Úrade vlády SR sa zúčastnila aj predsedníčka vlády SR Iveta Radičová.  Výstava potrvá do 2. novembra 2011.


Ďakovný list predsedníčke vlády SR Ivete Radičovej od riaditeľky Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku


 
Informačné centrum Úradu vlády SR


Príhovor predsedníčky vlády SR na otvorení výstavy "Točenô"4000